FK Hořovicko
SK Rakovník - FK Hořovicko

Netradičně v neděli nastoupilo FK Hořovicko proti SK Rakovníku. Z venkovních zápasů Hořovicko přiliš bodu nepřivezlo a postavení v tabulce spíše pasovalo roli favorita domácímu SK, nicméně letošní skupina divize je velmi vyrovnaná a tak papírové předpoklady jsou velmi často liché.

Utkaní začalo svižně, už úvodní rohový kop znamenal obrovskou šanci. Domácí Kalaš orazítkoval pouze břevno Hejcmanovi branky. Pohledný fotbal pokračoval Hořovicko mělo několi střeleckých pokusů ale všechny zablokovala obrana domácích. Zajímavé akce předvedli rakovničtí i při své útočné snaze. Střelu Stuchla parádně vytáhl Hejcman. Kořením zápasu jsou vždy branky a o jednu z nich se postaral Duchoň. Po rohovém kopu se prosadil na bližší tyči a hlavou skóroval. 26´ 1:0. Hořovicko se i nadále snažilo, ale nahodilé akce nekončily často ani zakončením.

Poločasový stav: 1:0

O první vzruch se v druhém poločase postaral Borkovec. Který ze standartní situace našel hned dva hořovické hráče. Ti se bohužel nedohodli a míč proputoval jen do náruče brankáře. Tlak Hořovicka zesílil, do pokutového území létalo mnoho centrů, nic však přes obranu domácích nepropadlo. V 72´ dostal velkou příležitost ze strandartní situace Červený, z ideální pozice trefil pouze zeď. V poslední desetiminutovce se děly věci. Krásnou akci rozjel Berger. Nejprve si narazil s Doležalem, pak s Mojdlem, vykoupal stopera domácích a ranou k tyči rozvlnil síť. Krásnou akci ocenil i jeho otec Patrik Berger, který přijel syna podpořit. 80´ 1:1. Za další tři minuty už bylo všechno jinak. Po krásně zahrané standartce ze strany hřiště se k míči dostal Mojdl. Hlavou prodloužil a míč zapadl za záda domácího gólmana. 83´ 1:2.

Konečný stav: 1:2

SK Rakovník - FK Hořovicko