FK Králův Dvůr - FK Hořovicko

V dosavadním průběhu zimního turnaje narazilo Hořovicko na dosud nejtěžšího soupeře. Derby mezi Hořovickem a Královým dvorem bývá vždy velmi vyrovnané, bojovné a vyhecované. Třetiligový Králův Dvůr nastoupil v nejsilnější sestavě, stejně jako Hořovicko. Zajímavý zápas to byl i pro maséra Oldřicha Dostála. Hořovicku se podařilo přetáhnout jej do svých služeb právě z Králova dvora.

I když zápas byl přípravný oba celky nastoupily velmi koncentrovaně. Králův Dvůr měl přeci jen míč více na svých kopačkách, ale nic kloudného nedokázal vymyslet. Na první příležitost se tak dlouho čekalo. Rohové kopy sice dělali Hořovicku potíže, ale k važnému ohrožení branky nedocházelo. V polovině prvního poločasu využil liknavost králodvorských stoperů Karvánek a hned z první vážnější šance otevřel skóre zápasu. 23´ 0:1. Po otevření skóre se obraz hry příliš nezměnil. Králův Dvůr kombinoval, ale špatně. V 34´ vystihl rozehrávku Graf, napřáhl a jeho rána skončila v síti. Brankář v tomto případě nepodržel svůj tým. 0:2.

Poločasový stav: 0:2

Po krátké přestávce a změně stran trenér Novotný prostřídal sestavu. Do branky šel Hejcman a musel být na pozoru. Tlak králodvorských zesílil. Každá akce končila většinou zajímavým centrem nebo střelou. Hořovicko, vědomo se svého náskoku, trpělivě čekalo na protiútoky a také se dočkalo. V 60´ se uvolnil Kulhánek a křížnou střelou rozvlnil síť. 0:3. V derby je takovýto výsledek považován za ostudu. I přes to, že třetiligový Králův Dvůr měl více ze hry, 0:3 po hodině hry velmi zneklidnilo trenéra Šilhavého. Balšánek sice svojí brankou zkorigoval stav skóre na 1:3, ale poslední slovo patřilo ještě Hořovicku. Další povedený brejk a Kulhánek znovu slavil. 90´ 1:4. Příštím soupeřem na zimním turnaji bude mužstvo SK Zápy, které má stejný počet bodů. Souboj o první místo se hraje v sobotu 17.2.2018 od 14:00 na hřišti Meteoru Praha.

Konečný stav: 1:4

FK Králův Dvůr - FK Hořovicko

Střely                             5                         5

Rohové kopy                 7                         3

Držení míče                 70%                    30%

Kompletní přehled výsledků naleznete zde.