FK Hořovicko - FC Slavie Karlovy Vary

K super těžkému utkání nastoupilo FK Hořovicko na domácí půdě proti Slavii Karlovy Vary. Po sérii porážek nebylo nic jednoduchého zvládnou souboj s vedoucím týmem divize skupiny A. Na druhou stranu, kdy jindy ukázat sílu, kterou mužstvo jistě má. Na zajímavý duel se přišlo podívat téměř 200 diváků. Za chladného počasí nastoupili domácí v oranžovém a hosté v modrém.

Trojice rozhodčích ve složení Matyš Jakub, Babka Ondřej, Kouba Štěpán.

Zahajovací sestava FK Hořovicko:

Herco M., Bežó J., Kaufman L., Machurka J., Graf R., Kuchař J., Mach J., Mojdl J., Nademlejnský M., Karvánek V., Ansuma M.

Od úvodu utkání bylo jasné, že to bude zajímavý zápas. Ve 2´ nepřesně přihrál Mach ve středu hřiště, Vokáč vystihl rozehrávku a prostrčil na Psohlavce. Ten v dobré pozici minul branku. Tato situace probudila domácí celek. Převzali iniciativu a výsledkem byla série rohových kopů, několik nadějných prostrkávaček a především obrovská šance Karvánka. Mojdl ho nádhernou přihrávkou vyslal do sóla. Bohužel Chára v brance Varů dokázal zakročit a konečky prstů vytěsnil míč mimo branku. Ve 20´ se podařilo Karvánkovi vybojovat míč na hranici velkého vápna, přistrčil Ansumovi, ten ještě Nademlejnskému, který se chystal vystřelit, byl však podražen. Rozhodčí byl blízko ale k údivu všech nezapískal. Hořovicko bylo i nadále aktivní nedovolilo hostům založit ani jednu kloudnou akci. V 33´ Kuchař vyslal střílený přízemní centr, brankář Chára byl pozorný. 38´ a zblokovaná střela Ansumi po přihrávce Nademlejnského. Závěrečná pětiminutovka patřila spíše hostům, kterým se dařilo kombinovat ve středu pole, výsledkem bylo pouze několik nepříliš nebezpečných centrů do pokutového území.

Poločasový stav: 0:0

Výborný vstup do druhého dějství předvedli domácí. Herco rychle rozehrál na Mojdla. Mojdl na Macha, Mach na Kuchaře. Kuchař si poradil s Skalou a naservíroval na velké vápno Nademlejnskému. Ten bez váhání vyslal technickou střelu a rozvlnil síť. 1:0. Jako by se nic nestalo pokračovalo Hořovicko. Pohlednou kombinaci Ansumi a Mojdla překazila nepřesná finální přihrávka. Rohový kop Nademlejnského a obrovská šance domácích. Bežó si naskočil na letící míč, ale jeho hlavička orazítkovala břevno. Na druhé straně průnik Vokáče zastavil Machurka. V 60´ Bežó vyzval k zakončení Mojdla. Mojdl bez přípravy vypálil ale přestřelil. Precizní obrana dvojce Kaufman, Machurka vymazala nebezpečnou dvojici Psohlavec, Geňo. Závěr utkání se nesl ve znamení četných střídání, které rozkouskovali hru a přesně to hrálo do karet domácím. Až v poslední minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Psohlavec, ale poměrně vysoko přestřelil. Domácí Hořovicko dokráčelo k velmi cenné výhře, protrhlo šňůru porážek a natěšeni pojednou k dalšímu utkání do Mariánských Lázní.

Konečný stav: 1:0

                                 FK Hořovicko - FC Slavia Karlovy Vary

střely                                  8                            4

rohové kopy                       7                            4

držení míče                      60%                       40%