SK Jankov - FK Hořovicko

Velmi důležitý zápas čekal na hořovické borce. 8. kolo divize se odehrálo v Jankově. Domácí šli do utkání jako poslední celek a hosté po 3 porážkách v řadě. Za chladného počasí našlo cestu na stadion více než 200 diváků. Domácí nastoupili v bílém, hosté tradičně v modrém.

Rozhodčí tohoto utkání Duda Miroslav, Janoch Marek, Hodek Jakub.

Úvodní sestava FK Hořovicko:

Hejcman D., Kuchař J., Bežó J., Machurka J., Graf R., Karvánek V., Mach J., Mojdl J., Hajdarevič R., Nademlejnský M., Ansuma M.

Oba celky začli rozvážně. Domácí maximálně zjednodušili hru a pouze nakopávali dlouhé míče na Mensaha. Hosté se snažili o kombinační hru, ale daleko se s ní nedostávali. Své dvě střely vyslal Mojdl, ale přestřelil. Ve 12´ se do úniku dostal Ansuma. Jeho střela na přední tyč postrádala razanci. Ve 23´ bylo pro hosty zle. Ze standardní situace z poloviny hřiště doplachtil míč až na zadní tyč. Přes Macha se dokázal uvolnit Popelka a otevřel skóre. 1:0. Hosté se rychle oklepali. Ve 26´ dalekonosná střela Grafa skončila pouze na tyči. Ve 28´ se do samostaného úniku dostal Ansuma, Popelka ho stihl zakřižovat a zmařit zakončení, následná střela Mojdl byla také ztečována. 35´ Bežó vyhrál souboj s Mansahem a míč se dostal k Ansumovi, ten zasekl a přenesl hru na Hajdareviče. Pro něj již nebylo problemém tváří v tvář překonat Pavelce. 1:1. Sporná situce ještě nastala v 41´. Domácí Beránek ztratil rovnováhu a ač nechtěně, podrazil Karvánka v pokutovém území. Sudí Duda penaltu neodpískal.

Poločasový stav: 1:1

Druhý poločas začal velkou převahou Hořovicka. Po centru Karvánka zůstal osamocen na malém vápně Ansuma. Jeho gólová hlavička však těsně minula branku. V 50´ po dalším centru, míč trefil ruku Šebelky. Sudí bohužel neměl dostatek odvahy pokutový kop odpískat. Další akci a průnik Nademlenského zastavil zkluzem Fajtl. V 55´ se v obrovské šanci ocitl Hajdarevič. Střelu se strany ale pokazil. Po hodině zápasu se hra vyrovnala. K několika protiakcím se odhodlali i domácí. Obrana hostí vše v pohodě odvracela. V 75´ minutě vysunul Bežó Mojdla, ten se snažil nalézt před brankou Ansumu. Brankář Pavelec stihl zasáhnout a ani z této akce nic nebylo. Převahu hosté nedokázali využít a jak to tak bývá přišel trest. V poslední minutě se po levé straně uvolnil Šebelka. Nacentroval před branku, ostře atakovaný Kuchař nedokázal míč odvrátit, ten se dostal k Bürgerovi, který s trochou štěstí překonal Hejcmana. 2:1. Hořovicko promarnilo mnoho nadějných příležitostí a rázem se ocitá velmi blízko sestupovým příčkám.

Konečný stav 2:1