FK Hořovicko vs SK Rakovník

Slunečné počasí přilákalo 180 díváků na stadion Pod remízkem. FK Hořovicko po dvou porážkách chtělo bodovat. SK Rakovník, který se vyhoupl na třetí příčku chtěl potvrdit dobrou formu. Oba týmy nastupovali ve slepených sestavách a především domácí trenér Novotný měl starosti jak svůj tým poskládá.

Do utkání byli delegováni sudí Guntiš Patrik, hurych Jan a Trska Adam.

Základní sestava FK Hořovicko:

Herco M., Kuchař J., Kaufman L., Dudla T., Bežó J., Karvánek V., Mojdl J., Mach J., Graf R., Klimeš D. Ansuma M.

V první výraznější a hned gólové šanci se ocitli Středočeši. Na hranici vápna z levé strany vybídl Pucholt nahrávkou Severina, který si postrčil míč a překonal Herca – 0:1. V 10´ se dostali hosté do další šance, ale po centru mířil Spal pouze do středu brány. Po půlhodině hry měli oba hořovičtí stopeři žluté napomenutí, když museli dvakrát zastavovat protiútok hostujícího celku. I Hořovice si ale vypracovaly šanci. Ve 36. minutě se Mach dostal na úrovni penalty k zakončení, ale jeho přízemní střela mířila do prostoru, kde stál Kabele.

Poločasový stav: 0:1

Krátce po začátku druhé půle byl faulován kousek před vápnem Hamouz a Rakovničtí tak měli přímý kop ze slibné pozice. Exekuce se chopil Sklenka a poslal míč přes zeď přesně k tyči – 0:2. Hra se na chvilku uklidnila, pokračovalo se převážně mezi vápny. V 67. minutě měli hosté k dispozici další přímý kop, tentokrát od lajny těsně před vápnem, který zahrával opět Sklenka. Střílený centr nikdo z hráčů netečoval a balón zapadl přesně k zadní tyči – 0:3. Po třetí vstřelené brance měli hosté příležitost pokutového kopu. Proti stál ale penaltový mág Herco, který jeho úmysl výborně přečetl a byl na správném místě.  Po neproměněné penaltě se hosté zatáhli, přicházely chyby v rozehrávce, a to bylo vodou na mlýn pro domácí celek. Domácí se mohutně tlačili před branku soupeře. Hlavičkující Bežó přestřelil. V 78. minutě se po závaru ve vápně odrazil balón k Musovi Ansumovi, který si ho připravil a uklidil přesně za levou tyč – 1:3. Domácí vycítili ještě šanci na zlomení nepříznivého výsledku. Přímý kop ze třiceti metrů vyslal Mojdl a Kabele musel vyrážet do bezpečí. Jednou při rakovnickém brankáři stála i tyč, která mu přihrála míč do rukavic. Minutu před koncem základní hrací doby se Hořovicko přece jen dočkalo snížení, když se prosadil Bělohlávek – 2:3. Závěrečné chvíle už přinesly jen druhou žlutou kartu pro domácího kapitána Kaufmana, který zastavil slibně se rozvíjející útočnou akci hostů a musel do sprch.

Konečný stav: 2:3