19.8.2017 – FK Hořovicko – FK Motorlet „B“ 3:3 (PK 4:2) po poločasu 3:1

Do divizní soutěže jsme vstoupili domácím utkáním proti FK Motorlet, tedy klubu, který disponuje širokou hráčskou základnou a svoji kvalitu také v průběhu utkání potvrzoval. Úvod utkání kontrolovali hosté, hráči se snažili držet míč a vyčkávat až se v naší obraně objeví prostor pro přihrávku, ale k zakončení se jako první dostal náš tým. Přihrávku v obraně vystihl Štajner a před vybíhajícím brankářem našel pře prázdnou brankou Drába, 10.min. 1:0. Hostům se dařila kombinace, ale k zakončení se útočníci dostali až ve 26.min., kdy centrovaný míč usměrnil hlavou za Kotenova záda kapitán hostů 1:1. Od tohoto okamžiku jsme se soupeři opět herně vyrovnali a naši aktivitu potvrdili druhou brankou. Smetana vyslal na branku střílený centr, který Koten V. před brankářem hlavou usměrnil do branky, 32.min. 2:1. Zvýšení skóre nám nabídl hostující obránce poté, co náběh Štajnera do pokutového území, vyřešil faulem a rozhodčí Štychová jednoznačně ukázala na penaltu. Exekuce se ujal Smetana, ale jeho střela bohužel směřovala mimo branku. Přes tento nezdar se hráči aktivně tlačili do zakončení, ve kterém jsme byli úspěšní i těsně před přestávkou, když se v závaru po rohovém kopu nejlépe zorientoval Hlídek a hlavou doslova dotlačil míč do branky, 44.min. 3:1. 

Druhý poločas byl už v režii hostů, kteří na tom byli lépe fyzicky a u několika našich hráčů se projevilo tréninkové manko. Soupeř byl stále nebezpečnější a dostával se i k zakončení. O snížení na 3:2 se v 61. min. postaral záložník hostů, který střelou ze střední vzdálenosti využil špatného postavení Kotena M. Tlak soupeř v závěru stupňoval a bohužel se mu podařilo skóre také vyrovnat, v 87.min. 3:3.Podle pravidel po nerozhodném utkání následoval penaltový rozstřel, ve kterém jsme byli úspěšnější a v poměru 4:2 zajistili pro Hořovicko první dva body v divizní soutěži. Velmi dramatické utkání bylo pro hráče náročné, ale divácky zajímavé a díky kvalitnímu výkonu trojice rozhodčích také bez náznaku konfliktů.

Branky: Dráb, Koten V. a Hlídek 1x

Sestava: Koten M.– brankář, Koten V. (59.min Ségl), Hlídek, Krásl "C", Štajner, Vokáč(84.min. Karmazín), Dráb, Šíma (51.min. Jančí), Hegedüs, Smetana a Frydrych.


Image