SK Senco Doubravka - FK Hořovicko

V druhém kole divize skupiny A zavítalo FK Hořovicko na horkou půdu Senca Doubravky. Dlouholetí rivalové se opět potkali po roční pauze, kdy Hořovicko působilo ve třetí lize. Jednoznačný favorit nebyl a tak se očekávalo vyrovnané utkání. Oba týmy sebevědomě nastupovaly za slunečného počasí před zraky zhruba 150 diváků.

Sudí Vojtěch Opočenský byl delegován jako hlavní rozhodčí, asistenti Dominik Starý a Tomáš Ulrich.

Sestava FK Hořovicko:

Herco M., Kuchař J., Kaufman L., Machurka J., Graf R., Karválek V., Klimeš D., Mojdl J., Mach J., Nademlejnský M., Ansuma M.

S vědomím nebezpečnosti soupeře rozehráli úvod oba týmy se 100% soustředěním na defenzivu. Taktovku a režii hry si vzali na starost domácí. Kombinace převážně kolem středu pole ještě ušla, finální fáze však pokulhávala. Hořovicko se uchýlilo především k brejkovým výpadům, jeden z nich vedl Nademlejnský. Jeho přihrávka na volného Ansumu směřovala do ofsajdového postavení. Poté ještě Mojdl poslal kolmici mezi stopery, Ansuma se již řítil téměř sám na brankáře, ale Knakal dokázal riskantním skluzem situaci zachránit.  Domácí se snažili těžit především z výškové převahy. Veškeré standardní situace, ale obrana hostí odvracela bez větších potíží. Ve 40´ se do balónu opřel Krejčí. Vypálil z dobrých 35 metrů, Herco efektním zákrokem balón vytěsnil na roh. V poslední minutě prvního poločasu, po rohovém kopu, vypadl míč ze souboje brankáře Herca s Krejčím a směřoval do prázdné branky, Machurka byl na správném místě a míč vykopl.

Poločasový stav: 0:0

Po změně stran zápas plynul poklidným tempem. Hořovicko upustilo od napadání a domácí měli o to méně prostoru se dostat do zakončení. To se povedlo při průniku Brabce, ale o zakončení snad ani nemohla být řeč. Na druhé straně vyděsil domácí fanoušky projektil Mojdla, který ještě tečoval Knakal. Brankář Luhový se jen díval jak míč putuje, naštěstí pro něj, vedle branky. Následovala mizerná rozehrávka Karvánka, který namazal Brabcovi, ten ještě obešel Kuchaře a z úhlu zakončoval na vzdálenější tyč. Míč jen o vlas minul svatyni Herca. Nejvýraznější moment zápasu přišel v 74´. Štěrba se obtočil kolem Machurky, oba v souboji upadli na zem a sudí odpískal přísnou penaltu. K exekuci se postavil Krejčí a stejně jako v prvním kole neproměnil. Herco i za pomoci tyče střelu zlikvidoval. Chycená penalta, pro lepší orientaci označím číslem 1, vzala domácím vítr z plachet a již nebyli schopni kloudnější akce.

Konečný stav: 0:0

Na řadu přišel penaltový rozstřel. Bývá to loterie, ne však pokud máte v brance Herca. V první sérii neuspěl Bělohlávek. Herco pak zlikvidoval Světlíka, označím číslem 2. Druhá série začala Ansumovým přesným zásahem. Naopak Herco opět zlikvidoval pokus Ungra, označeno číslem 3. Třetí série, Dudla neproměnil a za domácí vyjímečně Sýs ano. A začalo se od nuly. Čtvrtou sérii s trochou štěstí Kaufman proměnil, Šmídl také. Rozhodující pátá série. Mojdl s přehledem, ale nervózní Štěrba zaváhal a nechal opět vyniknout Herca. Ten si tedy připsal celkově čtvrtou chycenou penaltu a extra bod putuje do Hořovic.

Konečný stav: 0:0    PK 2:3

SK Senco Doubravka - FK Hořovicko