FK Hořovicko - TJ Malše Roudné

První mistrovské utkání Divize skupiny A sehrálo FK Hořovicko proti TJ Malše Roudné. Přes 100 diváků přivítalo slunečné počasí na stadionu Pod remízkem. Vůně klobás, chlazené pivo a dobrý fotbal byly hlavní lákadla tolik očekávaného startu soutěže.

Utkání řídil hlavní rozhodčí František Cihlář a jeho asistenti Kastl Jan a Šálkohá Helena.

Sestava FK H:

Herco M., Bežó J., Kaufman L., Machurka J., Graf R., Kuchař J., Klimeš D., Mojdl J., Mach J., Nademlejnský M., Ansuma M.

I přes poměrně podařené přípravné zápasy vstupovali oba týmy do zápasu s nejistotou, co asi soupeř předvede. A především hostující Malše se nestačila divit. Hned v první minutě se po srážce hostujícího obránce s brankářem k míče dostal Ansuma a skóroval do prázdé branky. K údivu všech pro faul neplatila. Běžela 4´ Nademlejnský obloučkem poslal do šance Mojdla, ten těsně minul. V 9´ se do vápna dostal Bežó, byl stažen, ale přesto zakončil. Penalta se nepískala. Až po této pasáži se ozvali také hosté. Tresný kop O.Otepky minul branku domácích. Převeha domácích z úvodních minut trošku opadala až do 23´. Mach ve spolupráci s Ansumou obrali hosty o míč. Ten pak putoval od Nademlejského přes Klimeš až k Mojdlovi a posledně jmenovaný prostřelil z hranice vápna vše co stálo v cestě. 1:0. Hořovicko bylo na koni a o několik minut déle potvrdilo herní převahu druhým gólem. V brejkové situaci Ansuma vyslal Klimeše do sóla, ten obešel brankáře a zakončil do prázdé branky. 2:0. Před koncem poločasu se ještě nechal vyloučit hostující Tušer po dvou faulech ze zadu.

Poločasový stav: 2:0

Druhý poločas začal s vědomím domácíh výhody dvou branek a jednoho hráče v poli navíc. Přesně to se odrazilo na hře. Pomalá kombinace převážně mezi stopery nedávala naději na brankový gólostroj. A tak se hrálo bez vyložených šancí. O.Otepka šikovným obstřelem orazítkoval břevno Hercovi branky. Zvonilo i na druhé straně, po centru z pravé strany se k míči dostal Bělohlávek, ale jeho pokus také zastavila branková konstrukce. Průniky Nademlejnského, Mojdla a potažmo i Otepky na druhé straně zastavila obrana. V 83´ se po průniku Bělohlávka dostal na malém vápně k míči Ansuma. I přes branícího hráče na zádech a druhého obránce pod nohama dopravil míč do sítě 3:0. Spokojení diváci viděli jeho oslavu s přemetem a tanečkem po vzoru africký válečníků.

Konečný stav: 3:0

FK Hořovicko - TJ Malše Roudné