Vedoucí mužstva podával informace do přílohy Berounského deníku

Hořovice – Po ročním působení ve Fortuna České fotbalovélize se tým FK Hořovicko vrací do divize. „Třetiligového působení vůbecnelitujeme. Hráči nabrali úplně novou zkušenost a podle jejich slov si zahrálivelmi dobrý fotbal, a to i přes množství porážek,“ uvedl vedoucí týmu Hořovicka Jan Bežó.

Vrásky jemu i funkcionářům Hořovicka nadělal ale volný přestupní termín. „To byla divočina. Nikdo s námi téměř vůbec nejednal, najednou se nainformačním systému objevil volný přestup hráče a my o něj přišli,“ zlobí se Bežó, který vypočítává hráčské ztráty svého celku: „Ve volném termínu odešli Zítek, Vaníček, Timothy Pelikán, Jakub Křikava. Náš dres už neobléknou Aubrecht, Krůta, Vrabec, Hašek, ani Glazer.“

To je hned devět hráčů. Kým je Hořovicko pro divizi nahradí?„Proběhlo množství jednání s různými fotbalisty, některé jsme i vyzkoušeli. Bohužel se nepodařilo některé dotáhnout po termínu Mol Cupu, kde jsme přešli vpředkole přes SK Rakovník 1:0, ale v prvním kole vypadli přes solidnívýkon se Štěchovicemi 1:4. Navíc jsme měli množství zraněných, což mě mrzelopředevším pro přípravu s Královým Dvorem, kterou jsme museli odvolat. Ale myslím, že hráče se nám podařilo sehnat, přišli Jiří Machurka, Roman Graf, Jarda Kuchař, v době uzávěrky tohoto vydání dotahujeme angažmá Tomáše Dudly, Musa Ansumy a Jana Křížka. Snad to vše klapne,“ řekl vedoucí a zároveň sekretář Hořovicka.

Do týmu naskočili i dorostenci, kteří patří věkově již mezi dospělé. „Velmi dobře zapadl Daniel Klimeš, Ondra Bělohlávek skóroval v oboupohárových duelech, zahráli si i další. Rádi bychom ještě zapracovali na přestupu Lukáše Mandíka z Berouna.“

Tým povede Pavel Novotný, který ho již koučoval ve dvou zápasech na jaře. Jeho asistenty jsou Jaroslav Kuchař a Luděk Kaufman. „Chtěli bychomnasbírat co nejvíce bodů a hrát samozřejmě co nejvíce nahoře,“ dodal vedoucí týmu pro přílohuBerounského deníku.

Dodejme, že se podařilo dotáhnout přestupy Musa Ansumy,Tomáše Dudly a Vojtěcha Karvánka. O Honzovi Křížkovi se bude jednat ještě v sobotu před utkáním.


Image