FK Hořovicko - SK Rakovník

Zataženo, s hustými přívaly deště. Takové počasí dnes doprovodilo 150 diváků do ochozů stadionu Pod Remízkem na předkolo MOL Cupu.

V loňském ročníku tým z Hořovic vypadl  v 1.kole s Českým Brodem, SK Rakovník postoupil z předkola a vypadl taktéž v 1.kole s týmem TJ Štechovice.

Trávník po několikaminutových přeháňkách je podmáčený, ale stále v perfektním stavu a připraven na zajímavý duel.

Utkání bude řídit Langmajer Lukáš, dvojici jeho asistentů tvoří Szikszay Ladislav a Hodek Jakub.

Před začátkem utkání obdržel brankář domácích od nové vedení dar k příležitosti vstupu do manželského stavu.

Při úvodním hvizdu rozhodčího jsou na hřišti tito hráči FKH:

M. Herco, D. Klimeš, J. Machurka, J. Mojdl, R.Graf, J.Mach, J.Šubert, M.Pelikán, M.Nademlejnský, O.Bělohlávek, Š.Šíma.

Oba týmy nastoupili na hrací plochu a je jasné, že utkání zahájí ve shodném rozestavení 4-4-2.

Úvodní minuty nepřinesly žádné vzrušení. Čekání na první vzruch ukončil nepřesnou dělovkou Graf. Hořovicko poté převzalo otěže hry a vyvrcholení snahy byla technická střela Macha. Ke smůle domácích příznivců skončila na břevně. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Spal si navedl míč na střed hřiště a střelou zpoza vápna protáhl Herca. Prostřední pasáž prvního poločasu přinesla několik slibných situací domácího celku. Bohužel však bez finálního zakončení. A tak bylo zle na druhé straně. Po faulu Klimeše se kopala penalta. Herco výtečně vystihl směr a pokutový kop zneškodnil. Poté se hra rozhýbala a jak hráči Rakovníka, tak i Hořovičtí se několikrát vydali do brejkových situací. Žádna neskončila brankou.

Poločasové skóre bylo 0:0.

Celý druhý poločas propršel a to byla asi nejzajímavější informace. Převážně se bojovalo ve středu pole. Za zmínku stojí prostrčení Bělohlávka  na Nademlejnského, brankář Hejcman vyběhl včas a příležitost kryl. Po hodině hry začalo být znát v jaké fázi tréninku hráči jsou. Těžší a těžší terén, těžší a těžší nohy se podepsaly na hře. Přibylo nepřesností a k ohrožení branky docházelo převážně ze standardních situací. Konec zápasu patřil domácím, drželi střed hřiště a kombinovali. Pozorná obrana hostí však nedovolila žádné vzrušení. Jako blesk z čistého nebe přišla úvodní branka zápasu. V 87´ uprchl Bělohlávek obraně a uklidil míč za záda Hejcmana - 1:0. Rakovník zareagoval okamžitě a vrhl všechny zbývající síly do útoku. Na vyrovnání zbývalo příliš málo času.

Konečný stav zápasu - 1:0.

Postupuje domácí FK Hořovicko a může se těšit na zápas 1. kola MOL Cupu proti TJ Štěchovicím.

Hrát se bude v sobotu 22.7. v 17:00 na hřišti v Hořovicích.

Držení míče:          60%               40%