Oslava 110 let fotbalu

Vydařená oslava 110 let kopané v Hořovicích

V sobotu 15.8.2020 proběhla na stadionu SKHořovice oslava 110 let organizované kopané v Hořovicích.

Od dopoledne probíhal pestrý sportovníprogram stávající ze čtyř zápasů různých věkových kategorií.

Jako první nastoupili ke svému utkání tinejmladší - tedy přípravka. Domácí se střetli s přípravkou TJ Felbabka . Měřenísil fotbalových nadějí skončilo 5:2 pro domácí.

Po tomto zápase se utkali mladší žáci SKHořovice, se stejně starými fotbalisty FK Komárov a rovněž úspěšně. Výsledkembylo hladké vítězství 15:1.

Pak už patřila plocha hořovického stadionudospělým. Nejprve v zápase starých gard dovedli naši hráči zápas s FC Chýně kvýhře 6:3 a ve vrcholu sportovního programu od 17 hodin nastoupili fotbalistéSK Hořovice A proti rezervě ligového 1. FK Příbram. Naši borci bojovali, leč nalepší výsledek než prohru 1:4 to nestačilo. I tak se ale dočkali potlesku odvelmi pěkně zaplněného stadionu. Součástí zápasu byla i vzpomínka na nedávnozesnulého dlouholetého předsedu našeho klubu, pana Luboše Bureše.

Pauzu mezi zápasy starých gard a Amužstva, pak vyplnil proslov ředitele místního gymnázia a bývalého fotbalistySK Hořovice, pana Jiřího Vlčka, který poutavou formou seznámil příchozí shistorií našeho klubu. Poté byli dekorováni bývalí významní hráči afunkcionáři, pánové Jaromír David, Jan Řešátko, Karel Kozman, Zdeněk Samec, OtoJedlička, Josef Hytych, Karel Sojka, Václav Sekyrka, Zdeněk Jirouch,VilémKaufman, Václav Waldhans, Vojtěch Vaněk, František Bradáč, Bohuslav Bradáč,Vladimír Kebrdle, Milan Vrba, Zdeněk Tyll a František Pergl. Následovalkrátký projev místopředsedy klubu pana Miroslava Sojky, který pohovořil osoučasnosti SK Hořovice.

Celý den se nesl v pohodové přátelskéatmosféře, kdy se potkávali staří známí, bývalí spoluhráči a příznivcifotbalu.

Závěrem patří poděkování všem, kteříslavnost navštívili a podpořili tím hořovickou kopanou a v neposlední řadě ivšem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli k organizaci celé akce !!