2.3.2019 FK Hořovicko U19 - SK Rakovník 1:0 po poločasu 0:0

Pro první jarní kolo dorostenecké divize byl vybrán poměrně časný termín 2.březen a náš oddíl, na rozdíl od většiny ostatních účastníků soutěže, bohužel nedisponuje UMT. Byli jsme tedy odkázáni na počasí, které nám celkem přálo a rozhodčí Švagr mohl utkání zahájit. Úvod soutěže bývá vždy poměrně nervózní a když k tomu připočteme také poměrně obtížný terén, bylo téměř jisté, že moc pohledný fotbal diváci neuvidí. Soupeř z Rakovníka v průběhu zimní přestávky posílil o čtveřici hráčů z vyšších soutěží, nám se podařilo získat dva ofenzivní hráče, Filipa Berku a Lukáše Drába, který už v naše týmu působil. V úvodu se hra odehrávala převážně ve středu hřiště, byla plná osobních soubojů a nepřesností. Hráči Rakovníka měli mírnou výškovou převahu a tak byla každá standardní situace před naší brankou velmi nebezpečná. Nám se povedlo několikrát proniknout do pokutového území, ale k úspěšnému zakončení nám vždy krok scházel, nebo nám v cestě stála branková konstrukce. Po bezbrankovém poločase se už skóre měnilo. Ségl si naběhl na přihrávku v pokutovém území a podél padajícího brankáře se mu podařilo skóroval, 47.min. 1:0. Vítězství jsme mohli potvrdit další brankou, ale také inkasovat a tak byl závěr utkání poměrně náročný na nervovou soustavu obou realizačních týmů. Za úspěšný vstup do soutěže jsme pochopitelně rádi a zároveň můžeme potvrdit, že Rakovník bude pro ostatní účastníky velmi nepříjemným soupeřem.

Branky: Ségl 1x

Sestava: Březina - brankář, Trnka F. (46.min. Trnka D.), Hlídek, Krásl, Štajner, Hegedüs, Smetana, Šíma, Vyšín (55.min. Peták), Ségl (75.min. Koten) a Berka.