20.01.2019 FC Písek U19 - FK Hořovicko 2:1 po poločasu 2:0

Na první přípravné utkání odjížděl dorost na UMT účastníka České ligy dorostu FC Písek. Starší zahájili utkání velmi aktivně. Dráb měl hned v úvodu dvě velmi dobré příležitosti, ale trefoval jen brankáře domácích. V závěru prvního poločasu měl domácí tým míč více na kopačkách a jedna z příležitostí, kdy se míč opakovaně odrazil v našem pokutovém území na kopačky soupeře, skončila v naší síti, 30.min. 1:0.Téměř okamžitě po rozehrávce se naše obrana dopustila obrovské hrubky, po které jsme podruhé inkasovali, 33.min. 2:0. Poločasová přestávka prospěla spíše našemu týmu. Domácí se snažili kombinovat už od branky, ale kolem poloviny hřiště míč ztráceli a my jsme se pokoušeli o brejky. Úspěšní jsme byli až v 70.min.kdy Berka pressingem donutil domácí obranu k přihrávce před vlastní branku, kterou brankář nezachytil, 2:1. V závěru jsme mohli vidět na obou stranách ještě další příležitosti, ale bez brankového efektu. Přípravné utkání splnilo svůj účel a i když nebylo vítězné, můžeme těsnou prohru s tímto soupeřem považovat za dobrý vstup do přípravy.

Do utkání zasáhli: Březina – brankář, Trnka F., Trnka D., Krásl, Hošťálek, Peták, Smetana, Šíma, Hegedüs, Dráb, Berka „C“, Ségl, Vyšín a Frydrych.

V utkání ml. dorostenců byli také úspěšnější domácí, kteří po poločasu 1:0 nakonec zvítězili 6:0.