9. kolo divize: Dobříš měla převahu, ale body putovaly do Hořovicka

DOBŘÍŠ - HOŘOVICKO 0:1 (0:1)

13. D. Kubec

Důležitý gól Kubce

Vstup do zápasu byl z obou stran opatrný. Nepřesně mířil hlavou J. Šrain, za hosty patičkou neuspěl Kubec. První branku vstřelil právě Kubec, který ve 13. minutě po autu utekl, udělal kličku Jechortovi a uklidil míč do sítě - 0:1. Dobříš zařadila na vyšší rychlostní stupeň a vytvářela si šance. J. Šrain trefil břevno a v další dobré pozici pálil nad. Své štěstí zkoušel také Masopust, ale ani jeho střela nemířila do patřičných míst. Defenziva Hořovicka v čele s Machurkou působila kompaktně a držela čisté konto. Dokázala dále zamezit střele Junka,  po které mířil Šebek mimo. Čas plynul a krok se soupeřem srovnali hosté. Novotný mířil nejprve hlavou mimo a ani jeho střelecký pokus poté nenašel brankové rozměry. Svůj druhý gól mohl přidat Kubec, ale přestřelil. Poslední šancí byl přímý kop domácích. Šebek prodloužil hlavou na Talůžka, ale jeho pokus se do branky také nevešel.

Dobříš odpověď nenašla

Do druhého dějství nastoupili domácí s jiným útočným duem. Dobříš se snažila o vyrovnání, ale obrana hostí byla proti. Talůžek po rohovém kopu Junka mířil mimo, dále střela Kozohorského také cíl netrefila. I Hořovicko se dostalo do šancí, Mach netrefil nadvakrát branku, následně nemířil přesně ani Klimeš. Čas plynul a domácí vysunuli Talůžka a hráli na tři vzadu. Grégr si poradil se střelou Kozohorského a dobře postavenou branku měl při hlavičce Talůžka, která skončila těsně vedle. Hořovicko se drželo, bránilo zodpovědně. Střela Karase byla zblokována na roh. Na něj šel i brankář Jechort a následně na poslední chvíli zabránila Dobříš rychlému brejku. Poslední šancí na srovnání byla střela Procházka, ale Grégr věděl, kde stát. Hořovicko tak získalo velmi cenné vítězství, pro domácí byl tento zápas ztrátou.

Ohlasy k zápasu

MFK Dobříš

Martin Šrain, trenér: "Rozhodla jedna chyba. Měli jsme sice převahu, ale nedokázali jsme se, kromě jednoho nastřeleného břevna, dostat do nějaké větší šance. Hrajeme jako noc a den. Proti minulému utkání, kde jsme hráli dobře, byl opět tento výkon zklamáním."

FK Hořovicko

Jaroslav Kuchař, vedoucí týmu: "V tomhle zápase jsme byli šťastnější. Dali jsme brzo gól a první poločas jsme hráli dobře. Ve druhém poločase jsme branku nepřidali a soupeř nás tlačil. Zranil se nám Novotný a stoper, to nás hodně mrzí. Z tlaku Dobříš vyrovnání nezískala, ale hrála dobře. Zasloužili jsme si vyhrát."

FK Hořovicko
D. Grégr [-] - J. Pyšek [-] (72. V. Zítek [-] ) , P. Novotný [-] (62. O. Bělohlávek [-] ) , T. Šmíd [-] , M. Kopáč [-] , J. Mach [-] , J. Kuchař [-] (87. M. Šum [-] ) , D. Klimeš [-] , M. Dolejš [-] (82. F. Grujoski [-] ) , J. Machurka [-] , D. Kubec [-] (56. M. Anýž [-] )

ŽK: 52. T. Šmíd , 82. M. Kopáč , 89. M. Šum .

Hráči zápasu: J. Machurka , M. Dolejš , D. Kubec .

Počet diváků: 430. Rozhodčí: Aubrecht Jan - JATI David, ŠTĚŘÍK Filip.

zdroj: mfk dobříš a fotbalunas.cz