7. kolo divize: Beroun organizovanou hrou vyhrál v derby nad Hořovickem

BEROUN - HOŘOVICKO 2:1 (1:0)

19. T. Lhotka , 54. T. Lhotka - 53. P. Novotný

Lhotka byl ve správný čas na správném místě

Beroun se od začátku prezentoval disciplinovaným výkonem. K vidění bylo bojovné utkání, které otevřeli gólově domácí. V 19. minutě centroval Pipiška do vápna a nikým neobsazený Lhotka hlavičkoval přesně - 1:0. Obrana hostí si poradila s častými centrovanými míči do vápna. Hosté si vytvořili šanci až před poločasem, ale Novotný nebyl úspěšný.

Smolný gól poslal Beroun do vedení

Hned v úvodu poločasu zahrával přímý kop ze slibné vzdálenosti Mach, ale míč letěl hodně nad. Na druhé straně před Lhotkou na poslední chvíli odhlavičkoval Dolejš. V 53. minutě se podařilo Hořovicku vyrovnat. Do centru Klimeše se výborně pověsil Novotný a nedal Šebkovi šanci - 1:1. Hned minutu poté ale opět úřadoval Lhotka. Ten šel do centru v souboji s brankářem Bébrem a byl úspěšnější - 2:1.Beroun své vedení držel zuby nehty, k vidění bylo větší množství faulů, ale sázka na defenzivu mu vyšla. Srovnat mohl Novotný. Ten šel sám na branku, ale byl atakován Počtou. Sudí k udivení zejména hostujících fans zákrok otočil. Domácí si vedení pohlídali a Hořovicko sorvnat nedokázalo.

Ohlasy k zápasu

Český Lev - Union Beroun

Štěpán Beránek, vedoucí týmu: "Na derby jsme se připravili velmi dobře a soupeře jsme přehráli totálně ve všem a zaslouženě jsme zvítězili. Hráči ukázali srdíčko, velká pochvala."

FK Hořovicko

Pavel Novotný, trenér: "V první řadě blahopřejeme k vítězství domácím. Myslím, že tady ještě ztratí více mužstev. Dostali jsme lekci z agresivity, zejména ve středu hřiště. Byl to sice boj na obou stranách, ale domácí hráli disciplinovaně, v některých chvílích až v devíti pod balónem. To bylo pro nás nepřekonatelné v tak malém prostoru, jaký v Berouně je. To nás neomlouvá, my udělali dvě fatální chyby a obě byly potrestané, to se nám nesmí stát."

FK Hořovicko
M. Bébr [-] - J. Pyšek [-] , P. Novotný [-] , T. Šmíd [-] , O. Bělohlávek [-] (46. D. Kubec [-] ) , J. Mach [-] , J. Kuchař [-] , D. Klimeš [-] , M. Dolejš [-] , J. Machurka [-] , F. Grujoski [-] (46. M. Šum [-] )

ŽK: 62. T. Lhotka - 37. O. Bělohlávek , 62. J. Kuchař , 82. P. Novotný .

Hráči zápasu: T. Lhotka .

Počet diváků: 300. Rozhodčí: Vnuk Josef - HOCEK Petr, ŠTEFAN Michal.

zdroj: fotbalunas.cz