FK Hořovicko
FK Hořovicko - FC Viktoria Mariánské Lázně

25. kolo divize skupiny A svedlo proti sobě FK Hořovicko a Mariánské Lázně. Většina hráčů domácích měla v paměti debakl, který utrpěli při utkání v lázeňském městě. Odčinit jej a zároveň získat důležité body v boji o záchranu byly hlavní motivační prvky. Na utkání se přišlo podívat téměř 200 diváků.

Od úvodních minut Hořovicko dominovalo. Zejména aktivní Borkovec vybojoval několik standartních situací. Ani z jedné se však nepodařilo skórovat. Když začal opadat úvodní tlak, dostal Doležal unikátní příležitost. Po neskutečné hrubce Štěpána, vystihl směr přihrávky a s trochou štěstí dopravil míč do sítě. 10´ 1:0. Z vedení se domácí neradovali dlouho. Na plno se projevila nesouhra a nezodpovědnost při bránění standartních situací. V malém vápaně se k hlavičce a neuvěřitelným dvěma dorážkám dostal Nedbalý a ve 14´ srovnal stav na 1:1. Ve 20´ minutě o sobě nechal opět slyšet Borkovec. Svojí ránou z dobrých 30-ti metrů orazítkoval břevno. V 30´ se domácí opět mohli zaradovat, Doležal si naběhl za obranu a hlavou překonal brankáře Victorie. 2:1. 3´ poté Hořovicko poté přežilo obrovskou příležitost. Po centru z práve strany se vyznamenal Bébr. Hlavičku z bezprostřední blízkosti reflexivně vyrazil a uchránil svůj tým od opětovného vyrovnání stavu.

Poločasový stav: 2:1

Do druhé půle nastoupilo úplně jiné Hořovicko. Těžko odhadovat jaké byly pokyny, ale Mariánské Lázně kompletně převzali hru. Domácí všechny útočné snahy dokázali řešit a když už hosté dostali míč za záda Bébra, předcházela situaci ofsajdová pozice. Až do 73´ vydrželo Hořovicko ve vedení. Opět po neuhlídaném rohovém kopu se na přední tyči objevil Štěpán a odčinil svojí chybu z prvního poločasu. 2:2. Tento stav vydržel až do konce zápasu. V 90´ zasahoval ještě Bébr, když si dokázal najít propadlý balón, který směřoval k tyči jeho branky.

Konečný stav: 2:2

Pokutové kopy jsou vždy loterie, až v 7-mé serii rozhodl Kulhánek a extra bod zůstal doma.